Atrakcje w Przesiece

Karkonosze
to wielka przygoda

Przesieka sercem Karkonoszy

5 min do kilku szlaków turystycznych | 5 min do wodospadu Podgórnej

Góry Karkonosze – to jedne z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Przesieka natomiast będąc pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno w góry, jak i do innych ciekawych i magicznych miejsc. Ogromny wachlarz atrakcji w samej Przesiece przyciąga każdego roku rzesze turystów. Prawdziwe perełki ukryte są w głębi gór, w lesie, w miejscach mniej oczywistych, rzadziej odwiedzanych. Może ty odnajdziesz głaz miłości w kształcie serca niedaleko wodospadu?

Nie kończąca się opowieść

Ruiny zamku | Wodospad Podgórnej | Ogród Japoński | Kościółek Wang

to tylko kilka z wielu ciekawych miejsc w pobliżu Przesieki.
W okolicy znajdują się stare bunkry, ruiny młyna, zamku, niedziałające kopalnie jak i malownicze kościółki, lokalne rzeźby z drewna, historyczne obiekty architektoniczne jak zamki, dworki. Karkonosze to piękno przyrody – wodospady, górskie strumyki, lasy sosnowe i dzikie górskie łąki, to legendy, opowieści i historie zastygłe w skałach, lasach i górskich schroniskach.

Niebieski szlak Przesieka – Przełęcz Karkonoska

Karkonoskie szlaki piesze

Wiele szlaków zaczyna się i przecina Przesiekę, zielony, niebieski, żółty i czerwony. Mamy trasy w górę, w dół i w poziomie – rowerem lub pieszo, z kijkami lub bez. Wszystko zależy tylko od Ciebie. Góry są Twoje.

Singletraki Olbrzymy - Przesieka

Rowery elektryczne

Karkonosze to raj dla rowerzystów. 15min pieszo od Idylli znajduje się szereg singletracków rowerowych. Olbrzymy to ponad 70km specjalnie przygotowanych tras tzw. singli rowerowych zarówno dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów. Dostarczą Ci niezłą dawkę emocji i adrenaliny na cały dzień! Rowery możecie też wypożyczyć.

ćwiczenia jogi na polance w Villa Idylla w Przesiece

Joga / Taniec / Spotkania

Twoja grupa potrzebuje przestrzeni ? Mamy cos dla Was! – piękną trawiastą polankę – teren na wolnym powietrzu do zajęć np. Jogi i ćwiczeń na wolnym powietrzu.

Zamek Chojnik

Zamek, a raczej jego ruiny i mury, usytuowany jest blisko Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Sama góra wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny dojście do ruin Zamku Chojnik z Idylli zajmuje ok 1h:45min (7.5km)

CISZA, SPOKÓJ, RELAKS

Przesieka i Karkonosze

Wczesna jesień w Górach Olbrzymich
Pancava wodospad po stronie czeskiej Karkonoszy
Główny szlak Karkonoszy – widok w kierunku równiny pod Śnieżką
Norweski drewniany kościół WANG

VILLA IDYLLA
do zobaczenia